ZÁKLADNÍ PARAMETRY KURZU:

 • Praktický webinář nejen pro personalisty
 • Termín: 14. 12. 2023 od 9:00
 • Délka: 3 hodiny včetně prostoru pro dotazy a diskuzi
 • Cena: 2.390 Kč bez DPH
 • Registrace ZDE

CO VÁS PŘI KURZU NAUČÍME?

Změny, které novela zákoníku práce přinesla v oblasti dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, se mohou pro zaměstnavatele na první pohled jevit jen jako vyšší administrativní zátěž. Mnozí zaměstnavatelé jsou novou právní úpravou tak vystrašeni, že dokonce zvažují dohody přestat zcela používat. Dohody mají ale stále své kouzlo a při správném přístupu nemusí být nové požadavky zákoníku práce zásadní problém. Proto vám naši experti ukážou:

 • Jak správně a efektivně rozvrhovat a evidovat pracovní dobu u DPP/DPČ.
 • Jak dohodáře odměňovat a poskytovat jim příplatky k odměně.
 • Jak prakticky na dovolenou od Nového roku.
 • Jak upravit stávající vzory dohod a jak dohodáře informovat.
 • Jak je to nově s překážkami a jaká další práva novela dohodářům poskytla.
 • Jaké legislativní změny nás u dohod v dohledné době ještě čekají.

PRO KOHO JE KURZ URČEN?

Kurz je určen pro každého, koho problematika dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr zajímá a chce jí rozumět a v praxi efektivně a (s)právně používat. Zejména je kurz pak určen pro personalisty, mzdové účetní, vedoucí pracovníky a podnikové právníky.

PROČ PRÁVĚ HResource webinář OD LEGALITÉ?

HR právu se věnujeme řadu let. V našich kurzech dominuje praktický přístup. Nečteme zákon, nezdržujeme Vás výčtem toho, co si můžete snadno zjistit sami a co už zaznělo stokrát, neklouzáme po povrchu, ale pouštíme se s vámi do hloubky. Klienti z našich kurzů odcházejí s tím, že vědí, jak změny zavést ve firmě, jak konkrétně nastavit HR procesy a upravit stávající dokumenty, jak postupovat v každodenní personální praxi a jak se vyhnout častým chybám. Velký prostor je vždy dán dotazům účastníků a diskuzi, protože právě při ní zjišťujeme, jaké situace personalisty a manažery trápí a společně nacházíme nejlepší řešení.

KDO VÁS BUDE KURZEM PROVÁZET?

Mgr. Marie JANŠOVÁ – advokátka a partnerka advokátní kanceláře LEGALITÉ, specialistka na poskytování komplexního právního poradenství v oblasti pracovního práva, předsedkyně představenstva Czech Employment Lawyers Association, členka představenstva European Employment Law Association (EELA), členka Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů (AKV). Spoluautorka Komentáře k zákoníku práce (C.H.Beck, 2022), Právnička roku v oblasti pracovního práva.

Mgr. Michael Granát – advokát LEGALITÉ, specialista na pracovní právo, komplexní právní poradenství v HR záležitostech, motivační programy pro zaměstnance a top manažery a zastupování v pracovněprávních sporech, který sbíral cenné zkušenosti i jako podnikových právník, a člen Czech Employment Lawyers Association. 

JUDr. Radim Doležal – advokát a senior associate advokátní kanceláře LEGALITÉ, specialista na pracovní právo a veškerou související problematiku včetně vztahů s členy statutárních i jiných orgánů společností, outsourcingu či soudních sporů, autor řady odborných právních článků.