ZÁKLADNÍ PARAMETRY KURZU:

 • Praktický webinář nejen pro personalisty
 • Termín: 29. 05. 2024 od 10:00
 • Cena: zdarma
 • Délka: 1-1,5 hodiny včetně prostoru pro dotazy a diskuzi
 • Registrace ZDE

O ČEM BUDEME DISKUTOVAT?

Novela zákoníku práce přinesla zásadní změny režimu dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr – tedy práce na dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti. Další změny se na zaměstnavatele řítí již od 1. 7. 2024 – nové ohlašovací povinnosti. Od 1. 1. 2025 se pak budou zaměstnavatelé doslova prát o režim tzv. oznámené DPP. Jen ta totiž může být finančně výhodná tak, jak jsme dnes u DPP zvyklí.

Webinář se zaměří na nové změny a povinnosti, ale zmíníme i otázky ohledně fungování dohod podle nových pravidel nedávné novely zákoníku práce, které se stále opakují:

 • Jaké budou nové povinnosti zaměstnavatele při zaměstnání pracovníků na DPP od 1. 7. 2024 a jak se na ně připravit.
 • Jaké změny nás čekají od 1. 1. 2025 v odvodech z odměn za práci na DPP a kdy se práce na DPP nevyplatí.
 • Jak bude fungovat tzv. oznámená DPP.
 • Jak správně a efektivně rozvrhovat a evidovat dohodářům pracovní dobu.
 • Jak správně dohodářům poskytovat příplatky k práci a dovolenou.
 • Jak u dohodářů na nová pravidla povinného informování a práce na dálku.

PRO KOHO JE KURZ URČEN?

Webinář je určen pro každého, koho problematika zaměstnávání na DPP zajímá a kdo potřebuje či chce znát nová pravidla odvodů na pojistné z odměny za práci na DPP, rozumět jim a vědět, jak na ně v praxi. Webinář je vhodný zejména pro personalisty, mzdové účetní, manažery a podnikové právníky. Webinář není určen pro advokáty a pracovníky advokátních kanceláří.

PROČ PRÁVĚ HResource WEBINÁŘ OD LEGALITÉ?

HR právu se věnujeme řadu let. V našich kurzech dominuje praktický přístup. Nečteme zákon, nezdržujeme Vás výčtem toho, co si můžete snadno zjistit sami a co už zaznělo stokrát, neklouzáme po povrchu, ale pouštíme se s vámi do hloubky. Klienti z našich kurzů odcházejí s tím, že vědí, jak změny zavést ve firmě, jak konkrétně nastavit HR procesy a upravit stávající dokumenty, jak postupovat v každodenní personální praxi a jak se vyhnout častým chybám. Velký prostor je vždy dán dotazům účastníků a diskuzi, protože právě při ní zjišťujeme, jaké situace personalisty a manažery trápí a společně nacházíme nejlepší řešení.

KDO VÁS BUDE KURZEM PROVÁZET?

Mgr. Marie JANŠOVÁ – advokátka a partnerka advokátní kanceláře LEGALITÉ, specialistka na poskytování komplexního právního poradenství v oblasti pracovního práva, předsedkyně představenstva Czech Employment Lawyers Association, členka představenstva European Employment Law Association (EELA), členka Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů (AKV). Spoluautorka Komentáře k zákoníku práce (C.H.Beck, 2022), Právnička roku v oblasti pracovního práva.

Mgr. Michael Granát – advokát a partner LEGALITÉ, specialista na pracovní právo, komplexní právní poradenství v HR záležitostech, motivační programy pro zaměstnance a top manažery a zastupování v pracovněprávních sporech, který sbíral cenné zkušenosti i jako podnikový právník, a člen Czech Employment Lawyers Association.

JUDr. Radim Doležal – advokát LEGALITÉ, specialista na pracovní právo a veškerou související problematiku včetně vztahů s členy statutárních i jiných orgánů společností, outsourcingu či soudních sporů, autor řady odborných právních článků.